dr hab. Anna Pyrkosz prof. ASPUr. 1959 r. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie, Wydziału Architektury Wnętrz. Dyplom w pracowni prof. Tadeusza Kwaka w 1983 r.

Projektantka ubioru. Współtwórca marki Pracownia Odzieży Artystycznej FAMA, działającej w latach 1991-2011 oraz od 2011-2020 indywidualna działalność projektowa -LEN Design. Autorka i współautorka pond 100 kolekcji ubiorów oraz wystaw czasowych i stoisk firmowych.     

Współpracę z ASP rozpoczęła w 2008 roku, będąc autorką projektu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, pt. „Sztuka Przedsiębiorcza”, realizowanego w latach 2008-2013. Kolejny projekt NCBiR pt. „Zawód Projektant Ubioru”, przyczynił się do powstania Pracowni Projektowania Tkaniny i Ubioru, której jest kierownikiem od 2014 roku.

Główny obszar jej zainteresowań projektowych to innowacyjne materiały pochodzenia naturalnego oraz nowe technologie wykorzystywane w projektowaniu ubioru oraz
w przestrzeniach ekspozycyjnych. Utworzony z jej inicjatywy w ramach realizacji projektu „Projektowanie Przyszłości”, Fashion Start-up, jest miejscem dla kreowania nowych możliwości w procesie projektowym dzięki zastosowaniu Technologii Wirtualnej Rzeczywistości.


Absolwenci Wydziału Architektury Wnętrz zajmują się projektowaniem przestrzeni – przestrzeni, w jakiej w przyszłości będziemy funkcjonować. W Pracowni Projektowania Tkaniny i Ubioru to przestrzeń najbliższa człowiekowi – jego ubiór. Oprócz jego podstawowej funkcji – okrycia, to wyraz przynależności społecznej, rodzaj kodu komunikacji, świadectwo czasów, w jakich żyjemy. Tkanina to materiał, tworzywo wszechobecne w naszym życiu, a współczesne włókiennictwo to dziedzina, w której technologia i nauka spotykają się na co dzień z wyobraźnią.

 
  ㅁ PROJEKTOWANIE ARCHITEKTURY WNĘTRZ  PROJEKTOWANIE MEBLI  PROJEKTOWANIE EKSPOZYCJI I SCENOGRAFII PRZESTRZENI PUBLICZNYCH  SZTUKA PROJEKTOWANIA   SZTUKI PIĘKNE   NOWE MEDIA   PROJEKTOWANIE TKANINY I UBIORU   LABORATORIA  WARSZTATY
  ㅁ PROJEKTOWANIE ARCHITEKTURY WNĘTRZ  PROJEKTOWANIE MEBLI  PROJEKTOWANIE EKSPOZYCJI I SCENOGRAFII PRZESTRZENI PUBLICZNYCH  SZTUKA PROJEKTOWANIA   SZTUKI PIĘKNE   NOWE MEDIA   PROJEKTOWANIE TKANINY I UBIORU   LABORATORIA  WARSZTATY
Wydział Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki, ul. Syrokomli 21 30-102 Kraków

︎︎︎ARCHITEKTURA@ASP.KRAKOW.PL Wydział Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie kształci w różnych dziedzinach projektowych, takich jak: projektowanie architektury wnętrz, projektowanie mebli i elementów wyposażenia wnętrz, design, projektowanie przestrzeni ekspozycyjnych, scenografia oraz intermedia.
Wydział Architektury Wnętrz  ASP Kraków 2022