dr hab. Barbara Stec ad.


TEORIA SZTUKI / KONSERWATORIUM DYPLOMOWE / TEORIA DESIGNU

Dr hab. inż. arch. Barbara Stec (ur. 1965 Bielsko-Biała), prof. nadzw. KAAFM, nauczyciel akademicki, krytyk architektury, architekt i scenograf. Habilitację w dyscyplinie architektura i urbanistyka uzyskała w 2019 na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej.
Pracuje w Katedrze Scenografii na Wydziale Malarstwa i na Wydziale Architektury Wnętrz ASP w Krakowie oraz na Wydziale Architektury i Sztuk Pięknych KAAFM.

Autorka książek O świetle we wnętrzu. Relacja między światłem słonecznym a architekturą w aspekcie atmosfery architektury (2017) oraz Sunlight and Atmosphere in Architecture (2020), które skupiają się na zależnościach między architekturą, światłem słonecznym i atmosferą wnętrza. Laureatka stypendnium SARP, dzięki któremu odbyła praktyki w prestiżowym biurze projektowym Badani-Roux-Dorlut w Paryżu. Jest autorką i współautorką licznych projektów architektonicznych, wnętrzarskich i scenograficznych. Uczestniczyła w wielu wystawach scenografii i fotografii, m.in. indywidualnych „Kengo Kumy architektura światła” (Kraków 2016) oraz „Światło we wnętrzu” (Kraków 2018). Krytyk projektów studenckich wykonanych w Akademii Architektury w Mendrisio w grupie Petera Zumthora. Autorka kilkudziesięciu publikacji esejów na temat architektury. Pasjonuje się wykonywaniem malowideł ściennych, realizując je m.in. we Francji czy Włoszech.

Z Wydziałem Architektury Wnętrz związana od lat, gdzie prowadzi wykłady z Historii architektury XIX-XXI w., Teorii sztuki i Designu XX i XXI.
  ㅁ PROJEKTOWANIE ARCHITEKTURY WNĘTRZ  PROJEKTOWANIE MEBLI  PROJEKTOWANIE EKSPOZYCJI I SCENOGRAFII PRZESTRZENI PUBLICZNYCH  SZTUKA PROJEKTOWANIA   SZTUKI PIĘKNE   NOWE MEDIA   PROJEKTOWANIE TKANINY I UBIORU   LABORATORIA  WARSZTATY
  ㅁ PROJEKTOWANIE ARCHITEKTURY WNĘTRZ  PROJEKTOWANIE MEBLI  PROJEKTOWANIE EKSPOZYCJI I SCENOGRAFII PRZESTRZENI PUBLICZNYCH  SZTUKA PROJEKTOWANIA   SZTUKI PIĘKNE   NOWE MEDIA   PROJEKTOWANIE TKANINY I UBIORU   LABORATORIA  WARSZTATY
Wydział Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki, ul. Syrokomli 21 30-102 Kraków

︎︎︎ARCHITEKTURA@ASP.KRAKOW.PL Wydział Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie kształci w różnych dziedzinach projektowych, takich jak: projektowanie architektury wnętrz, projektowanie mebli i elementów wyposażenia wnętrz, design, projektowanie przestrzeni ekspozycyjnych, scenografia oraz intermedia.
Wydział Architektury Wnętrz  ASP Kraków 2022