prof. dr hab. Ewa Kutermak-Madej

2 PRACOWNIA RYSUNKU I MALARSTWA

Urodzona w Krakowie. Absolwentka Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, na którym to obroniła dyplom magisterski z wyróżnieniem w pracowni prof. Juliusza Joniaka w 1978. Z uczelnią związana od 1979 roku, gdy rozpoczęła pracę dydaktyczno-naukową w II Pracowni Rysunku i Malarstwa na Wydziale Architektury Wnętrz, którą kontynuuje do dziś.
Laureatka nagród i wyróżnień, za swoje wybitne osiągnięcia artystyczne otrzymała prestiżowe Stypendium Ministra Kultury i Sztuki (1994), a także stypendium zagraniczne we Włoszech (1990).

Za zasługi i osiągnięcia w swej pracy artystyczno-dydaktycznej została uhonorowana Gloria Artis przyznawanym przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2008) oraz Medalem Komisji Edukacji Narodowej (2014). W 2020 roku otrzymała Krzyż Kawalerski Orderu Odznaczenia Polski za zasługi w działalności na rzecz rozwoju kultury i sztuki przyznawany przez Prezydenta RP.
Aktywnie i regularnie bierze udział licznych w wystawach w kraju i zagranicą, ma na koncie 24 wystawy indywidualne. Jej prace znajdują się w zbiorach prywatnych i muzealnych zarówno w Polsce jak i na świecie.

Artystka, malarka i twórca, dydaktyk, profesor na Wydziale Architektury Wnętrz. W swojej sztuce na pierwszym planie stawia kolor. Wychodząc z pejzażu obserwowanego w naturze, doprowadza swoje realizacje nawet do nadrealistycznych klimatów, zaludniając je symbolami, dziwnymi roślinami, znakami a także zwierzętami. Polem zainteresowań jest również Kosmos i jego międzygalaktyczny krajobraz. Materia – ziemska albo kosmiczna – drugie pole artystycznej penetracji oraz magiczne zaklęcia, dopełniają obraz kreowanej rzeczywistości.

  ㅁ PROJEKTOWANIE ARCHITEKTURY WNĘTRZ  PROJEKTOWANIE MEBLI  PROJEKTOWANIE EKSPOZYCJI I SCENOGRAFII PRZESTRZENI PUBLICZNYCH  SZTUKA PROJEKTOWANIA   SZTUKI PIĘKNE   NOWE MEDIA   PROJEKTOWANIE TKANINY I UBIORU   LABORATORIA  WARSZTATY
  ㅁ PROJEKTOWANIE ARCHITEKTURY WNĘTRZ  PROJEKTOWANIE MEBLI  PROJEKTOWANIE EKSPOZYCJI I SCENOGRAFII PRZESTRZENI PUBLICZNYCH  SZTUKA PROJEKTOWANIA   SZTUKI PIĘKNE   NOWE MEDIA   PROJEKTOWANIE TKANINY I UBIORU   LABORATORIA  WARSZTATY
Wydział Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki, ul. Syrokomli 21 30-102 Kraków

︎︎︎ARCHITEKTURA@ASP.KRAKOW.PL Wydział Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie kształci w różnych dziedzinach projektowych, takich jak: projektowanie architektury wnętrz, projektowanie mebli i elementów wyposażenia wnętrz, design, projektowanie przestrzeni ekspozycyjnych, scenografia oraz intermedia.
Wydział Architektury Wnętrz  ASP Kraków 2022