Fioletowe światło120x120 (nieskończony 2)
Lampa 80x120
Magiczna góra 80x120
Nautilus 110x140
Przestrzeń 2
Przestrzeń
Reflektory 100x100 (nieskończony)
Różowe światło120x120 (nieskończony 1)
Różowe światło120x120 (nieskończony)
Schody lewe 80x80
Schody prawe 80x80
Ufo w tropikach 120x120
Ewelina Nowakowska "Powody"
Ewelina Nowakowska.
Urodzona w Częstochowie, Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, Wydziału Architektury Wnętrz (2007r.) dyplom w I Pracowni Projektowania Mebli pod kierunkiem prof. Romana Kurzawskiego i dr hab.Łukasza Sarnataoraz Ecole Nationale Superieure des Beaux-Arts de Dijon na kierunku Design. Aneks do dyplomu w pracowni malarstwa prof. Ewy Kutermak-Madej i prof. Michała Misiaka.
Od roku 2008 prowadzi własne studio projektowe - Pracownia Nova, w zakresie architektury wnętrz. Obok działań projektowych, w swojej podkrakowskiej pracowni zajmuje się ceramiką artystyczną oraz malarstwem. W poszukiwaniu inspiracji podróżuje i nurkuje.
Wystawy malarstwa:
2013 – zbiorowa wystawa Hogarth Worldwide Biannual „Urban New Faces”w Nowym Jorku
2014 – trzecia nagroda za obraz Universe na wystawie: 11th National Juried Exhibition Ceres Gallery w Nowym Jorku przyznana przez juror Lauren Hinkson z Guggenheim Museum Nyc.
2021 – wystawa malarstwa w Galerii 4arte w Częstochowie; wspólnie z wystawą ceramiki Karola Nowakowskiego
Powody
Powody dla których maluję są proste, jak odpowiedź Mallorego, dlaczego wspina się na Mount Everest. Mallory odpowiedział „bo jest”. Ja maluję „bo mogę”. Po latach wytężonej pracy w zawodzie projektanta wreszcie dojrzałam do myśli, że nie praca nie może stanowić mojego całego bytu. Zaczęłam od buntowniczego malowania w kuchni, późnymi wieczorami. Dzisiaj, udaje mi się wygospodarowywać więcej czasu na przekładanie zaobserwowanych błysków, cieni, powidoków.
W pracach malarskich interesuje mnie przestrzeń i światło. Skupiam się na korelacji między tymi dwiema składowymi obrazu. Zawód uprawiany przez lata odcisnął swoje piętno w postrzeganiu rzeczywistości i przestrzeni. Szukam, i staram się tworzyć, przestrzenie z innego wymiaru, obrazy miejsc poza czasem.
Zawód architekta wnętrz pozwala mi łączyć dyscypliny sztuki z rzemiosłem. Podglądanie relacji światła i przestrzeni. Relatywizmu kolorystycznego, oddziaływania światła na kolor, było zaczątkiem myślenia w bardziej malarski sposób o projektowanych elementach wyposażenia wnętrz.