Wydział Architektury Wnętrz ASP w Krakowie

ㅁ Projektowanie Wnętrz  ㅠ Projektowanie Mebli
ㅌ Projektowanie  Ekspozycji  ㅜ Sztuka Projektowania
ㅗ Sztuki Piękne  ㅛ  Nowe Media ㄷ Projektowanie Ubioru
ㄴ Laboratoria  ㄱ Warsztaty

Wydział Architektury Wnętrz ASP im. Jana Matejki w Krakowie

16.6.2019


Wernisaż: 15.06, godz. 18:00
Wystawa: 16 czerwca – 14 lipca 2019
mia ART GALLERY, Plac Solny 1, Wrocław
Kurator: Bogusław Deptuła

FLUKTUACJE/ FLUCTUATIONS
MICHAŁ MISIAK


mia ART GALLERY ma zaszczyt zaprosić na otwarcie wystawy Michała Misiaka (ur. 1973) – jednego z najbardziej interesujących malarzy współczesnych, tworzącego w nurcie abstrakcji geometrycznej, absolwenta wydziału Malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Ma na swoim koncie kilkadziesiąt wystaw indywidualnych i zbiorowych. Jest laureatem licznych nagród i wyróżnień oraz stypendystą Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.


O wystawie tak pisze jej kurator Bogusław Deptuła:
„W sztuce Michała Misiaka jest zawarty pewien wewnętrzny paradoks. Fluktuacje to nazwa  ostatniego cyklu jego obrazów. Zaglądając do słownika dowiemy się, zgodnie z intuicyjnym przeczuciem, że: fluktuacja to – niestałość, zmienność, płynność, chwiejność; wahanie cykliczne; falowanie itd.

Jednak przyglądając się obrazom krakowskiego malarza, mam kompletnie odwrotne wrażenie – pewności, sprawności, biegłości. Owszem materia malarska jest niezwykle subtelna i delikatna, ale po mistrzowsku celna i perfekcyjna. Linie nachodzą na siebie w zmiennych przebiegach i zapewne w tym wyraża się owa fluktuacja, ale ja owego wrażenia niestałości nawet przez moment nie odczuwam. Przeciwnie, wariacyjny charakter jego obrazów ujawnia wielką inwencję malarza, który tworzy kolejne serialne sekwencje linii ciągłych lub przerywanych […]

Michał Misiak jest wielkim mistrzem malarskiej techniki. Nie zawaham się przyznać – perfekcjonistą. I niech tak zostanie: perfekcja w nie perfekcyjnym świecie, w którym przyszło nam żyć. W jego obrazach nawet przypadek jest perfekcyjny.”
Wydział Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych imienia Jana Matejki w Krakowie jest państwową uczelnią wyższą, kształcącą w różnych dziedzinach projektowych, takich jak: projektowanie architektury wnętrz, projektowanie mebli i elementów wyposażenia wnętrz, design, projektowanie przestrzeni ekspozycyjnych, scenografia oraz intermedia.  
® 2020 Piotrek SrebroMark
 #interior  #design  #intuicja  #informacja  #inspiracja  #intermedia  #online  #technika  #inżynieria  #marketing  #signin  #badania  #odmiana  #internet  #implementacja  #indeks  #login  #instalacja  #projektowanie  #incepcja  #rozwiązania  #business  #definicja  #inteligentne  #joinus!