17.1.2019
︎REGULAMIN

XIII edycja konkursu o Nagrodę im. Macieja Nowickiego oraz Forum Architektury na Targach Budma 2019;
TEMAT: „Ekologia, zrównoważony rozwój, innowacyjność. Wyzwania architektury w XXI wieku”.

Wydawca miesięcznika „Architektura & Biznes” zaprasza do wzięcia udziału w XIII edycji konkursu im. Macieja Nowickiego. termin nadsyłania prac: 5 lutego br.
Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 14 lutego br. podczas Międzynarodowych Targów Budownictwa BUDMA 2019 w Poznaniu.
Cel konkursu: promocja innowacyjnych rozwiązań w architekturze polskiej i premiowanie dokonań architektów, których dzieła mają istotny wkład w kształtowanie rodzimej kultury architektonicznej.

Konkurs organizowany w ramach wydarzenia:
FORUM ARCHITEKTURY „Ekologia, zrównoważony rozwój, innowacyjność. Wyzwania architektury w XXI wieku” –DEBATA z udziałem najciekawszych polskich architektów.

Marcin Kościuch – architekt w pracowni Ultra Architects, laureat nagrody „Europe Under 40” przyznawanej przez The European Centre for Architecture Art Design and Urban Studies oraz The Chicago Athenaeum: Museum of Architecture and Design najlepszym europejskim architektom przed „czterdziestką”, Zbigniew Maćków – architekt, właściciel Pracowni Projektowej Maćków, jego prace były wielokrotnie nominowane do nagród i nagradzane w konkursach polskich i zagranicznych. Otrzymał m.in. nagrodę SARP za budynek roku oraz trzykrotnie nagrodę w plebiscycie „Piękny Wrocław”. Jakub Szczęsny – pracownia SZCZ oraz grupa projektowa CENTRALA. Zdobywca wielu nagród w konkursach architektonicznych,  jego projekt, Dom Kereta, został włączony do stałej kolekcji Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Nowym Jork. Robert Konieczny – KWK Promes. Pierwszy polski architekt, którego projekt otrzymał tytuł Najlepszego Budynku Świata 2016 w międzynarodowym konkursie World Architecture Festival oraz pierwszą nagrodę i tytuł Najlepszej Przestrzeni Publicznej Europy w konkursie European Prize for Urban Public Space przyznawanym przez Centrum Kultury Współczesnej w Barcelonie (CCCB).