„Nie do końca …”

– rysunki i pastele
Krzysztof Jędrzejowski



Moje kompozycje to zapis odwiecznej raz walki, raz symbiozy światła i cienia. Zapis będący reakcją na codzienne zdarzenia i myśli nimi związanymi.
Sprawia to, że każda praca jest jedynie stopklatką w nieustającym ruchu materii i myśli.
Temat w moich rysunkach jest sprawą drugorzędną ale jest w pewien sposób obecny, przywoływany niemal intuicyjnie. Nie są więc te rysunki ilustracją jakiś konkretnych zdarzeń, lecz ich artystycznym odbiciem, a jeszcze bardziej odbiciem stanów psychicznych jakie wydarzenia codzienne wywołują u mnie.
Tak więc prezentowany zestaw przede wszystkim to kronika mojego życia wewnętrznego. Tytuł obiektów nie mają większego znaczenia, służą przede wszystkim do identyfikacji poszczególnych cykli rysunkowych, niekiedy jako kamuflaż.
Tak jak wszystko podlega ewolucji, tak i moje postrzeganie świata przez formę. Wymaga to używania różnych środków technicznych do materializacji myśli i przeżyć.
Dlatego też bardzo ważna rolę w mojej obecnej działalności plastycznej odgrywa fotografia cyfrowa i grafika komputerowa.





Nota biograficzna:
Urodzony 17 marca 1955 r. w Zakopanem

Studia artystyczne – ASP Kraków, dyplom na Wydziale Grafiki – pracownia drzeworytu i ilustracji książki ukończone w 1980 r.

Uprawia rysunek, pastele, grafikę komputerową i grafikę użytkową. Jego projekty były również realizowane w technikach tkackich i metalowych technikach rzeźbiarskich. Jest autorem licznych plakatów o tematyce sportowej i kulturalnej, znaków graficznych, opracowań publikacji informacyjnych i reklamowy, jak również grafiki prasowej.
Jego wystawy można oglądać od roku 1979, a już w Siegen FRN 1997 r. prezentował na wystawie indywidualnej cykl grafik będących ilustracją poezji Wisławy Szymborskiej. Swoje prace pokazywał na licznych wystawach zbiorowy w kraju jak i za granicą m. in. W Norwegii, Bułgarii, Słowacji, Rosji, Francji, U.S.A, Niemczech i Austrii.
W roku 1997 otrzymał wyróżnienie na III Triennale Grafiki Polskiej w Katowicach.

 
Wystawy indywidualne:

1979 – KMPiK „Galeria Debiutów” Zakopane
1986 – Galeria Stowarzyszenia „Sztuka Podhalańska” Zakopane
1990 – Galeria PSP Zakopane
1997 – Ratusz Siegen (Niemcy)
1999 – Biurowiec firmy „OGI” Kielce
2000 – Biuro Wystaw Artystycznych – Galeria Sztuki „Dwór Karwacjanów” Gorlice
2000 – Małopolskie BWA w Nowym Sączu: Galeria „Jatki” Nowy Targ
2003 – Mała Galeria Nowy Sącz
2003 – Salon Orlen Krków
2004 – Zamek Schlosstaverne Rohrbach Weistrach (Austria)
2005 – Galeria Kancelaria Zakopane
2007 – Galeria „Strug” Zakopane
2009 – Galeria „Artpark” Zakopane
2010 – Galeria „ARTPARK” Zakopane
2017 – Galeria „ARTPARK” Zakopane


Wystawy zbiorowe po roku 2004:

2016 – Miejska Galeria Sztuki „Zakopiańscy Artyści” Zakopane
2016 Galeria Muzeum Tatrzańskiego im. Kulczyckich „Wystawa Absolwentów w 140-lecie Szkoły Plastycznej” Zakopane
2016 – Galeria GOK „Artyści Zakopiańscy w 4 rocznicę śmierci Władysława Trebuni” Biały Dunajec
2018 – Galeria Czerwony Dwór „50 Lat Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich” Zakopane
2019 – Miejska Galeria Sztuki „Zakopiańska Kolekcja Sztuki” – „Ołowianych figur kilka”











  ㅁ PROJEKTOWANIE ARCHITEKTURY WNĘTRZ  PROJEKTOWANIE MEBLI  PROJEKTOWANIE EKSPOZYCJI I SCENOGRAFII PRZESTRZENI PUBLICZNYCH  SZTUKA PROJEKTOWANIA   SZTUKI PIĘKNE   NOWE MEDIA   PROJEKTOWANIE TKANINY I UBIORU   LABORATORIA  WARSZTATY
  ㅁ PROJEKTOWANIE ARCHITEKTURY WNĘTRZ  PROJEKTOWANIE MEBLI  PROJEKTOWANIE EKSPOZYCJI I SCENOGRAFII PRZESTRZENI PUBLICZNYCH  SZTUKA PROJEKTOWANIA   SZTUKI PIĘKNE   NOWE MEDIA   PROJEKTOWANIE TKANINY I UBIORU   LABORATORIA  WARSZTATY
Wydział Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki, ul. Syrokomli 21 30-102 Kraków

︎︎︎ARCHITEKTURA@ASP.KRAKOW.PL Wydział Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie kształci w różnych dziedzinach projektowych, takich jak: projektowanie architektury wnętrz, projektowanie mebli i elementów wyposażenia wnętrz, design, projektowanie przestrzeni ekspozycyjnych, scenografia oraz intermedia.
Wydział Architektury Wnętrz  ASP Kraków 2022