Wydział Architektury Wnętrz ASP w Krakowie

ㅁ Projektowanie Wnętrz  ㅠ Projektowanie Mebli
ㅌ Projektowanie  Ekspozycji  ㅜ Sztuka Projektowania
ㅗ Sztuki Piękne  ㅛ  Nowe Media ㄷ Projektowanie Ubioru
ㄴ Laboratoria  ㄱ Warsztaty

Wydział Architektury Wnętrz ASP im. Jana Matejki w Krakowie

31.05.2019

NOWE BIBLIOTEKI NA NOWYCH OSIEDLACH


Wraz z Biblioteką w Krakowie, mamy przyjemność ogłosić dwa nowe konkursy studenckie na projekty wnętrz filii bibliotek w Krakowie pod hasłem: NOWE BIBLIOTEKI NA NOWYCH OSIEDLACH.
Na zwycięzców czekają wysokie nagrody, oraz możliwość realizacji projektu. Dodatkowo każdy zgłoszony projekt konkursowy upoważnia uczestnika do zaliczenia praktyk studenckich.

Ideą konkursu jest stworzenie przyjaznych przestrzeni dla czytelników nowo powstających osiedli. Do wyboru są dwie lokalizacje filia na osiedlu Złocień, oraz filia na osiedlu Ruczaj. Zadanie konkursowe polega na wybraniu i opracowaniu jednej z lokalizacji.


Założenia do konkursu:
Projekty koncepcyjne aranżacji wnętrz lokalu w częściach ogólnie dostępnych w celu zdefiniowania przestrzeni biblioteki i nadania jej czytelnej struktury jako miejsca do korzystania z proponowanej oferty kulturalnej, pozyskiwania informacji, wiedzy, nawiązywania kontaktów, pracy i relaksu. Projekt koncepcyjny obejmować ma również aranżację pomieszczeń zaplecza socjalnego i sanitarnego.


Cele konkursu:
Zadanie konkursowe polega na przygotowaniu projektu wybranych przestrzeni i wnętrz wybranego lokalu filii bibliotecznej, uwzględniającego nowe wartości oraz tradycję miejsca i nadaniu wnętrzom czytelnej struktury jako miejsca do korzystania z proponowanej oferty kulturalnej, pozyskiwania informacji, wiedzy, nawiązywania kontaktów, pracy i relaksu.


Zakres projektu: architektura wnętrz z funkcją według planowanej strategii rozwoju instytucji, poszerzona o nowe współczesne, nowatorskie założenia funkcjonalno -przestrzenne wraz z elementami wyposażenia wnętrz.


Prezentacja projektu:
− plansza w formacie 70x100cm (od 3-6 szt. plansz) z umieszczonym godłem z tyłu każdej planszy, w prawym górnym rogu pracy,
− prezentacja w formie modelu przestrzennego (fragment lub całość architektury lub prototyp mebla, obiektu) z umieszczonym godłem w dowolnym miejscu.


Nagrody:
W każdym konkursie zostaną przyznane odrębne nagrody:
I Nagroda 6 000.00 zł
I Wyróżnienie 3 000.00 zł
II Wyróżnienie 1 000.00 zł


Harmonogram Konkursu:
1. Konkurs trwa od 31 maja do 30 września
2. Składanie prac konkursowych online do 30 września 2019 r.
3. Składanie prac konkursowych w siedzibie Wydziału od 8 września do 30 września 2019 r.
4. Rozstrzygnięcie Konkursu nastąpi do dnia 10 października 2019 r.
5. Ogłoszenie wyników Konkursów nastąpi 13 października, o czym laureaci zostaną poinformowani za pośrednictwem poczty elektronicznej.

Warunkiem przystąpienia do Konkursów jest zgłoszenie uczestnictwa w terminie do 30 września 2019 r. na adres mailowy: mpinczynska@asp.krakow.pl lub jkubicz@asp.krakow.pl poprzez wypełnioną Kartę Zgłoszenia. Wypełniona i wysłana mailowo Karta Zgłoszeniowa upoważnia Uczestnika do zgłoszenia w Konkursie jednego Projektu. W przypadku grupy projektowej, jednokrotna rejestracja umożliwia zgłoszenie jednego projektu.
Osoba wpisana jako pierwsza w Karcie Zgłoszeniowej jest jednocześnie osobą odpowiedzialną za reprezentację grupy (lider grupy). Na karcie zgłoszeniowej należy umieścić również godło pracy złożonym z dowolnych czterech liter i dwóch cyfr.


Regulaminy, materiały oraz wymagane dokumenty dotyczące konkursów:

  1. Nowe biblioteki na nowych osiedlach – Osiedle Ruczaj dostępne pod linkiem
    https://drive.google.com/drive/folders/1lsPeArE-GPgKeJFA_SrwG39Qoy8gYL9c

  1. Nowe biblioteki na nowych osiedlach – Osiedle Złocień dostępne pod linkiem
    https://drive.google.com/drive/folders/1iXHgvYQtYGPSHXv4fG4TpmZJpliZIetqMerytoryczne informacje na temat konkursu udziela Biblioteka Kraków: halina.szlapa@biblioteka.krakow.pl

Wydział Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych imienia Jana Matejki w Krakowie jest państwową uczelnią wyższą, kształcącą w różnych dziedzinach projektowych, takich jak: projektowanie architektury wnętrz, projektowanie mebli i elementów wyposażenia wnętrz, design, projektowanie przestrzeni ekspozycyjnych, scenografia oraz intermedia.  
® 2020 Piotrek SrebroMark
 #interior  #design  #intuicja  #informacja  #inspiracja  #intermedia  #online  #technika  #inżynieria  #marketing  #signin  #badania  #odmiana  #internet  #implementacja  #indeks  #login  #instalacja  #projektowanie  #incepcja  #rozwiązania  #business  #definicja  #inteligentne  #joinus!