Pracownia Mediów i Scenografii w Przestrzeni Publicznej
Projektowanie przestrzeni ekspozycyjnej
dr hab. Marek Braun, prof. ASP,
mgr Karolina Baniowska as.

dr hab. Marek Braun, prof. ASP

W pracowni kładziemy szczególny nacisk na rozbudzanie wyobraźni w oparciu o indywidualne doświadczenia w budowaniu formy narracyjnej. Projekty jednostkowe składają się na wspólną realizację. Wykłady wprowadzające poprzedzają działania praktyczne, realizowane w formie warsztatów. Aktywność i praca w grupie wspomagane są przez spotkania ze specjalistami z wybranych dziedzin spoza Akademii (Krakowskie Biuro Festiwalowe, Teatr w Krakowie: Małopolski Ogród Sztuki, Teatr im. J. Słowackiego czy Pantomima Wrocławska), a także z Pracowniami naszego Wydziału (np. Pracownia Intermediów, Pracownia Projektowania Tkaniny i Ubioru).
Taki sposób realizacji działań z pogranicza różnych dziedzin twórczych może być wykorzystany we wszystkich formach projektowania. Praktyczne umiejętności pracy w grupie i interdyscyplinarnym środowisku stanowią cenne doświadczenie dla przyszłego projektanta.