11 III 2020, godz. 18.30 – Otwarcie 6 Międzynarodowego Biennale Architektury Wnętrz, MOS/Teatr im. J. Słowackiego, ul. Rajska 12, Kraków

Mamy zaszczyt zaprosić Państwa na 6 Międzynarodowe Biennale Architektury Wnętrz organizowane pod patronatem Rektora Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie, Profesora Stanisława Tabisza, które odbędzie się w dniach 7–31 marca 2020 r. w wybranych lokalizacjach w Krakowie. Tegoroczna, szósta już edycja Biennale stanowi część obchodów 70-lecia Wydziału Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie i została objęta patronatem medialnym m.in. TVP Kultura, A&B, Architektura Murator. Do wzięcia udziału w 6 Międzynarodowym Biennale Architektury Wnętrz zaproszeni są projektanci, pedagodzy oraz studenci wyższych uczelni artystycznych i projektowych z kraju i zagranicy.

Podczas Biennale organizowane są:

• konkurs studencki THE FUTURE IS NOW!

• wystawa pokonkursowa THE FUTURE IS NOW!

• międzynarodowa konferencja naukowa in (the) FUTURE_perspektywa(y) sztuki przestrzeni

• konferencja Dziekanów Wydziałów Architektury Wnętrz w Polsce

• wystawa kadry WAW ASP INTERDYSCYPLINARNI

• prezentacje projektów zrealizowanych w ramach interdyscyplinarnych działań we współpracy z ośrodkami naukowymi i projektowymi z Polski INTERDYSCYPLINARNI PL

• prezentacje projektów zrealizowanych w ramach interdyscyplinarnych działań we współpracy z ośrodkami naukowymi i projektowymi z Europy INTERDYSCYPLINARNI EU

• prezentacja uczelni partnerskich

• Międzynarodowy Panel Dyskusyjny OPEN SPACE THINKING

• warsztaty projektowe dla studentów

• performance

Szczegółowy program wydarzeń dostepny na stronie www.inaw.pl

Przestrzenie ekspozycyjne dedykowane tegorocznej edycji wypełnią Instalacje, które wykraczają poza tradycyjne postrzeganie i prezentowanie architektury, traktując wieloznaczność tematu jako okazję do działań z pogranicza architektury i sztuki, możliwość wielopłaszczyznowego doświadczania architektury i przestrzeni, wielorakości, złożoności i zmienności zjawisk, interakcji, potrzeb i oczekiwań, ścierających się idei i poglądów w odniesieniu do wizji zamieszkiwania w przyszłości. Pragniemy, aby szósta edycja tego wydarzenia stała się także szerszą prezentacją naszej dyscypliny, którą jako specjalistyczne ośrodki naukowe reprezentujemy w różnych metodach prowadzonych badań i dydaktyki. Zapraszamy wszystkie Wydziały Architektury Wnętrz, a także Wydziały Architektury i Wzornictwa z Polski do wzięcia udziału w Biennale. Warunkiem uczestnictwa będzie zaprojektowanie przez każdy z Wydziałów manifestu architektury wnętrz w oparciu o ideę: IN THE FUTURE. Manifest powinien przyjąć postać instalacji przestrzennej, która stanie się wyrazem sposobu myślenia o przyszłości projektowania i projektowaniu przyszłości.

Wszystkie manifesty Wydziałów zostaną zaprezentowane w Małopolskim Ogrodzie Sztuki w Krakowie, ul. Rajska 12.
Ze względu na ograniczoną przestrzeń ekspozycyjną zwracamy się z prośbą o wcześniejszą konsultację Państwa propozycji projektowych w celu ich dostosowania do warunków obiektu Małopolskiego Ogrodu Sztuki i wyznaczenia dokładnego miejsca prezentacji.
Pytania, zgłoszenia oraz wstępne propozycje manifestów prosimy przesyłać na adres: lsarnat@asp.krakow.pl.