ARCHITEKTURA NA STYKU KULTUR

X edycja interdyscyplinarnych warsztatów Nowa Przestrzeń 2017, organizowana przez Wydział Architektury Wnętrz ASP Kraków, wraz z Wydziałem Architektury PK oraz Instytutem Socjologii UJ, zaprosiły do współpracy Wydział Humanistyczny AGH.Tematem projektu była ,,Architektura na styku kultur.” Inaugurujący warsztaty wykład dla studentów, który odbył się 8 listopada w Instytucie Socjologii, poprowadził znany i ceniony krakowski filozof, socjolog, kulturoznawca prof. J. Mucha, który wprowadził nas w problematykę wielokulturowości. Następnie, przed 4 dni (27-30.11.2017) na WAW, studenci z w/w wydziałów tworząc interdyscyplinarne zespoły, wraz z kadrą profesorską przepracowywali z różnych perspektyw aspekty wielokulturowości w przestrzeniach publicznych Krakowa.