dr hab. Jacek Jędo prof. ASP


I PRACOWNIA RYSUNKU I MALARSTWA

Absolwent Wydziału Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom magisterski zrealizowany w Pracowni Projektowania Wystaw pod kierunkiem prof. Leszka Wajdy (1979).  Od początku związany z macierzystym Wydziałem, najpierw jako asystent w II Pracowni Rysunku i Malarstwa prowadzonej przez prof. Józefa Ząbkowskiego. W latach 1982 – 2001 współpracuje jako asystent i później adiunkt z prof. Januszem Tarabułą, kierownikiem tejże Pracowni. Kwalifikacje I st. otrzymuje na Wydziale Malarstwa ASP w Krakowie 1989 r. Przewód kwalifikacyjny II st. – na Wydziale Architektury Wnętrz i Wzornictwa Poznańskiej ASP.  Od 2006 roku, po mianowaniu w 2006 r. na stanowisko prof. nadzw. kieruje I Pracownią Rysunku i Malarstwa WAW, w której to jako dydaktyk realizuje autorski program nauczania.
Za swoje osiągnięcia w pracy artystyczno-naukowej i dydaktycznej otrzymał Nagrodę Rektora II stopnia w 2010 roku.

Swoją twórczość prezentował na licznych wystawach zborowych i indywidualnych. Rysuje i tworzy praktycznie na każdym skrawku papieru czy starych kalendarzach, w każdym czasie.

Notatniki, szkicowniki, nieaktualne już kalendarze zapełnione rysunkami. Powstałe w pracowni, mieszkaniu i podróżach. Stawały się z czasem zaczynem rysunków na większych formatach papieru. Utworzyły tematyczne cykle. Określały i organizowały kompozycje malarskie. Struktury organiczne, ich formy i wyraz poetycki, fenomen skrzydła były linią prowadzonego przez lata studium. Stawały się wypracowaną z czasem syntezą, refleksją nad bogactwem i niezwykłością form w przyrodzie. Wciąż niewyczerpaną inspiracją.


  ㅁ PROJEKTOWANIE ARCHITEKTURY WNĘTRZ  PROJEKTOWANIE MEBLI  PROJEKTOWANIE EKSPOZYCJI I SCENOGRAFII PRZESTRZENI PUBLICZNYCH  SZTUKA PROJEKTOWANIA   SZTUKI PIĘKNE   NOWE MEDIA   PROJEKTOWANIE TKANINY I UBIORU   LABORATORIA  WARSZTATY
  ㅁ PROJEKTOWANIE ARCHITEKTURY WNĘTRZ  PROJEKTOWANIE MEBLI  PROJEKTOWANIE EKSPOZYCJI I SCENOGRAFII PRZESTRZENI PUBLICZNYCH  SZTUKA PROJEKTOWANIA   SZTUKI PIĘKNE   NOWE MEDIA   PROJEKTOWANIE TKANINY I UBIORU   LABORATORIA  WARSZTATY
Wydział Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki, ul. Humberta 3 31-121 Kraków
︎︎︎(+48) 12 632 13 31

︎︎︎ARCHITEKTURA@ASP.KRAKOW.PL Wydział Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych imienia Jana Matejki w Krakowie jest państwową uczelnią wyższą, kształcącą w różnych dziedzinach projektowych, takich jak: projektowanie architektury wnętrz, projektowanie mebli i elementów wyposażenia wnętrz, design, projektowanie przestrzeni ekspozycyjnych, scenografia oraz intermedia.
Wydział Architektury Wnętrz  ASP Kraków 2022