dr hab. Łukasz Sarnat ad. prof. ASPUrodzony w 1976 w Kielcach. Absolwent Wydziału Architektury Wnętrz krakowskiej ASP (2002). Dyplom magisterski zrealizowany w I Pracowni Projektowania Mebli i Elementów Wyposażenia Wnętrz pod kierunkiem prof. Romana Kurzawskiego.
Od momentu zatrudnienia w 2001 roku, kontynuuje pracę badawczo-dydaktyczną na macierzystym Wydziale, obecnie jako adiunkt w Katedrze Projektowania Mebli. Koordynator wielu projektów studenckich i warsztatów projektowych. Uczestnik wystaw i laureat nagród w konkursach projektowych. Autor i współautor publikacji naukowych oraz wzorów przemysłowych objętych prawem z rejestracji. Prodziekan WAW w obecnej kadencji (2020-2024).

Architekt wnętrz i designer, realizuje projekty z zakresu szeroko rozumianego wystawiennictwa i projektowania mebla, a także wnętrz użyteczności publicznej i sklepów wielkopowierzchniowych. W latach 2001-2006 związany w firmą INGLOT, dla której zaprojektował i nadzorował realizację salonów firmowych, stoisk handlowych i targowych. Jest autorem aranżacji ponad 50 stałych i czasowych wystaw muzealnych min. dla Zamku Królewskiego na Wawelu, Zamku w Pieskowej Skale, Muzeum Narodowego w Krakowie, Muzeum Krakowa, Muzeum Fotografii, Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej.
Rozstania - poszukiwania. Wojenne losy krakowian (Muzeum Krakowa 2021)
Dziedzictwo Kunstrkamery. Jak Kazimierz Osiński tworzył muzeum (MNZP 2020)Artysta dla Niepodległej. Dunikowski i odnowa Wawelu (Wawel 2018)Mistrz i Katarzyna. Hans von Kulmbach i jego dzieła dla Krakowa (MNK 2018)Niepodległość-sfotografowana (MuFo 2018)


  ㅁ PROJEKTOWANIE ARCHITEKTURY WNĘTRZ  PROJEKTOWANIE MEBLI  PROJEKTOWANIE EKSPOZYCJI I SCENOGRAFII PRZESTRZENI PUBLICZNYCH  SZTUKA PROJEKTOWANIA   SZTUKI PIĘKNE   NOWE MEDIA   PROJEKTOWANIE TKANINY I UBIORU   LABORATORIA  WARSZTATY
  ㅁ PROJEKTOWANIE ARCHITEKTURY WNĘTRZ  PROJEKTOWANIE MEBLI  PROJEKTOWANIE EKSPOZYCJI I SCENOGRAFII PRZESTRZENI PUBLICZNYCH  SZTUKA PROJEKTOWANIA   SZTUKI PIĘKNE   NOWE MEDIA   PROJEKTOWANIE TKANINY I UBIORU   LABORATORIA  WARSZTATY
Wydział Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki, ul. Humberta 3 31-121 Kraków
︎︎︎(+48) 12 632 13 31

︎︎︎ARCHITEKTURA@ASP.KRAKOW.PL Wydział Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych imienia Jana Matejki w Krakowie jest państwową uczelnią wyższą, kształcącą w różnych dziedzinach projektowych, takich jak: projektowanie architektury wnętrz, projektowanie mebli i elementów wyposażenia wnętrz, design, projektowanie przestrzeni ekspozycyjnych, scenografia oraz intermedia.
Wydział Architektury Wnętrz  ASP Kraków 2022