dr hab. Łukasz Sarnat ad. prof. ASP
Urodzony w 1976 r. w Kielcach. Absolwent Wydziału Architektury Wnętrz krakowskiej ASP. Dyplom magisterski zrealizowany w 2002 r. w I Pracowni Projektowania Mebli i Elementów Wyposażenia Wnętrz pod kierunkiem prof. Romana Kurzawskiego. Od 2001 r. pracownik badawczo-dydaktyczny macierzystego Wydziału, obecnie na stanowisku profesora ASP w Katedrze Projektowania Mebli. Koordynator projektów studenckich i warsztatów projektowych, autor i współautor publikacji naukowych oraz wzorów przemysłowych objętych prawem z rejestracji. Prodziekan WAW w kadencji 2020-2024.


Architekt wnętrz i designer, autor projektów z zakresu szeroko rozumianego wystawiennictwa i projektowania mebla, a także wnętrz użyteczności publicznej i sklepów wielkopowierzchniowych. Po ukończeniu studiów związany w firmą INGLOT, dla której zaprojektował i nadzorował realizację salonów firmowych, stoisk handlowych i targowych. Od kilkunastu lat skoncentrowany na wystawiennictwie, autor aranżacji ponad 50 stałych i czasowych wystaw muzealnych min. dla Zamku Królewskiego na Wawelu, Zamku w Pieskowej Skale, Muzeum Narodowego w Krakowie, Muzeum Krakowa, Muzeum Fotografii, Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej.Rozstania - poszukiwania. Wojenne losy krakowian (Muzeum Krakowa 2021)
Dziedzictwo Kunstrkamery. Jak Kazimierz Osiński tworzył muzeum (MNZP 2020)Artysta dla Niepodległej. Dunikowski i odnowa Wawelu (Wawel 2018)Mistrz i Katarzyna. Hans von Kulmbach i jego dzieła dla Krakowa (MNK 2018)Niepodległość-sfotografowana (MuFo 2018)


  ㅁ PROJEKTOWANIE ARCHITEKTURY WNĘTRZ  PROJEKTOWANIE MEBLI  PROJEKTOWANIE EKSPOZYCJI I SCENOGRAFII PRZESTRZENI PUBLICZNYCH  SZTUKA PROJEKTOWANIA   SZTUKI PIĘKNE   NOWE MEDIA   PROJEKTOWANIE TKANINY I UBIORU   LABORATORIA  WARSZTATY
  ㅁ PROJEKTOWANIE ARCHITEKTURY WNĘTRZ  PROJEKTOWANIE MEBLI  PROJEKTOWANIE EKSPOZYCJI I SCENOGRAFII PRZESTRZENI PUBLICZNYCH  SZTUKA PROJEKTOWANIA   SZTUKI PIĘKNE   NOWE MEDIA   PROJEKTOWANIE TKANINY I UBIORU   LABORATORIA  WARSZTATY
Wydział Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki, ul. Syrokomli 21 30-102 Kraków

︎︎︎ARCHITEKTURA@ASP.KRAKOW.PL Wydział Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie kształci w różnych dziedzinach projektowych, takich jak: projektowanie architektury wnętrz, projektowanie mebli i elementów wyposażenia wnętrz, design, projektowanie przestrzeni ekspozycyjnych, scenografia oraz intermedia.
Wydział Architektury Wnętrz  ASP Kraków 2022