dr. hab. Marek Kordyaczny prof. ASP


II PRACOWNIA RZEŹBY

Urodzony w 1956 roku w Rzeszowie. Absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Jarosławiu. Studia na Wydziale Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, dyplom magisterki zrealizowany pod kierunkiem prof. Mariana Koniecznego w 1981 roku. Prowadzi zajęcia realizując autorski program dydaktyczny w II Pracowni Rzeźby na Wydziale Architektury Wnętrz, z którym związany jest od czasu ukończenia studiów.

Pracownik dydaktyczno-naukowy, rzeźbiarz, twórca, artysta. Uczestnik wielu wystaw w kraju i za granicą. Jego prace znajdują się w kolekcjach prywatnych i muzealnych w Polsce i na świecie.
Zajmuje się twórczością w zakresie rzeźby, rysunku oraz malarstwa akwarelowego. Wypowiedź artystyczną zawiera w różnych konwencjach plastycznych takich jak rzeźba realistyczna, abstrakcyjna czy kinetyczna. Jest autorem wielu zrealizowanych rzeźb o tematyce sakralnej we wnętrzach, ogrodach i przestrzeniach publicznych. Projektuje i wykonuje małe formy rzeźbiarskie jak tablice pamiątkowe, popiersia, medale, statuetki i plakiety.


Ważniejsze wystawy:
  • Indywidualna wystawa rysunku pt. TORSY Bieszczadzki Dom Kultury w Lesku Mała Galeria od 11.09-13.10.2019 r.
  • Wystawa rysunku i małej formy rzeźbiarskiej TORSY w Kamienicy Attavantich w Jarosławiu ul. Rynek 5. Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu 10.01.19-06.02.2019 r.
  • Wystawa rysunku z cyklu TORSY, Galeria Przy Pętli w Gminnym Centrum Kultury i Ekologii w Cisnej. 30.11.2019-30.01.2020 r.
  • Wystawa DOTYK WOLNOŚCI z okazji 200-lecia Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie oraz 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości 9 listopad 2018-02.12.2018
  • Projekt i realizacja statuetki Mecenas obchodów 200-lecia Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.
  ㅁ PROJEKTOWANIE ARCHITEKTURY WNĘTRZ  PROJEKTOWANIE MEBLI  PROJEKTOWANIE EKSPOZYCJI I SCENOGRAFII PRZESTRZENI PUBLICZNYCH  SZTUKA PROJEKTOWANIA   SZTUKI PIĘKNE   NOWE MEDIA   PROJEKTOWANIE TKANINY I UBIORU   LABORATORIA  WARSZTATY
  ㅁ PROJEKTOWANIE ARCHITEKTURY WNĘTRZ  PROJEKTOWANIE MEBLI  PROJEKTOWANIE EKSPOZYCJI I SCENOGRAFII PRZESTRZENI PUBLICZNYCH  SZTUKA PROJEKTOWANIA   SZTUKI PIĘKNE   NOWE MEDIA   PROJEKTOWANIE TKANINY I UBIORU   LABORATORIA  WARSZTATY
Wydział Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki, ul. Syrokomli 21 30-102 Kraków

︎︎︎ARCHITEKTURA@ASP.KRAKOW.PL Wydział Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie kształci w różnych dziedzinach projektowych, takich jak: projektowanie architektury wnętrz, projektowanie mebli i elementów wyposażenia wnętrz, design, projektowanie przestrzeni ekspozycyjnych, scenografia oraz intermedia.
Wydział Architektury Wnętrz  ASP Kraków 2022