O DŹWIĘKU, AKUSTYCE I HAŁASIE W PRZESTRZENI MIASTA

Fragment:

“Nie postrzegamy rzeczywistości, tylko reakcje swojego mózgu. Jest jedna rzeczywistość, ale jej reprezentacja w różnych mózgach jest inna. Im bardziej różne mózgi, tym bardziej odmienne reprezentacje.
[John Locke]

Prawdziwe to są tylko sygnały elektryczne interpretowane przez twój mózg1.
[Morfeusz do Noego, Matrix]

W świecie antropocenu2 bezwzględnie zmienionym przez człowieka, w którym zachodzące procesy często wymykają się nam spod kontroli, nasza wizja świata jest jakaś niekompletna, nie do przewidzenia, lecz jeśli pofolgujemy naszej nieskrępowanej wyobraźni, to jawi się przed nami przynajmniej możliwość poszerzania horyzontów naszego i innych pola widzenia”...