Alicja Łapa Analiza struktur nr.1, 60x80, akryl, 2022r.

Alicja Łapa

Aneta Burzec

Iga Muśko

Katarzyna Grzesiak

Kinga Garus: obserwacja koloru

Natalia Hudzik

Oliwia Dybczyk

Patrycja Mytnik

Patrycja Molska

Weronika Wawro

Katarzyna Stryszowska

Wiktoria Pajerska

Wiktoria Widulińska

Karolina Jarosik "Astrofotografie"

„Obserwatorium”- poplenerowa wystawa prac studentów i pedagogów WAW

W dniach od 25 do 26 kwietnia br. odbyły się warsztaty artystyczne pt. „Obserwatorium” dla studentów Wydziału Architektury Wnętrz w Obserwatorium Astronomicznym UJ w Krakowie. Założeniem przedsięwzięcia była współpraca jednostek naukowych: Wydziału Architektury Wnętrz ASP w Krakowie i Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UJ w Krakowie. Interdyscyplinarne warsztaty stanowiły artystyczno-naukową konfrontację różnych gałęzi wiedzy, dla, których obserwacja jest istotna w procesie poznania.

W ramach projektu odbył się wykład z prezentacją astrofotografii Pani Karoliny Jarosik, studentki I roku II stopnia Astronomii na Wydziale Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UJ.

Prezentowane na wystawie prace powstały w I Pracowni Rysunku i Malarstwa pod kierunkiem dr hab. Jacka Jędo, prof. ASP i adiunkt dr Katarzyny Stryszowskiej-Winiarz

Zamierzeniem studentów było, poszukiwanie inspiracji w złożonych strukturach przestrzennych nieba i rozwijanie pasji badawczej, nastawionej na poznanie sfery oddziaływań człowieka w przestrzeni przyrodniczej.

Obserwacja  interpretacja motywów architektury (obserwatorium) i aparatury badawczej, zachowanych obiektów fortyfikacji wpisanych w ukształtowanie przestrzeni stanowiły niecodzienny i fascynujący obszar do działań artystycznych.

Studenci Wydziału Architektury Wnętrz ASP biorący udział w projekcie „Obserwatorium”:
Natalia Hudzik
Weronika Wawro
Kinga Garus
Aneta Burzec
Alicja Łapa
Iga Muśko
Wiktoria Widulińska
Patrycja Molska
Katarzyna Grzesiak
Oliwia Dybczyk
Wiktoria Pajerska