PODSTAWY BUDOWNICTWA,
KONSTRUKCJE BUDOWLANE,
BUDOWNICTWO

dr hab. inż. arch. Magdalena Celadyn, prof. ASP

Projekty wykonywane przez studentów I stopnia w Katedrze Nauki i sztuki Projektowania na Wydziale Architektury Wnętrz z przedmiotów obligatoryjnychPostawy budownictwa, Konstrukcje budowlane oraz Budownictwo służą doskonaleniu przez studentów wiedzy z zakresu metodyki projektowania architektoniczno-budowlanego, zdobywaniu umiejętności opracowania dokumentacji projektowej architektonicznej w fazie budowlanej zgodnie z wymaganiami zawartymi w obowiązujących aktach prawnych. Rozwiązywanie problemów konstrukcyjnych, budowlanych i materiałowych związanych z kształtowaniem wnętrza architektonicznego i jego komponentów strukturalnych i uzupełniających zgodnie z programem funkcjonalno-przestrzennym. obejmującego zagadnienia funkcjonalne i strukturalne komponentów budowlanych z uwzględnieniem podstaw fizyki budowli, poprzez problemy mechaniki budowli, w tym zasady statyki elementarnej, wytrzymałości materiałowej i technologii budowlanych wpływających na właściwy dobór i kształtowanie i elementów konstrukcyjnych, aż do rozwiazywania problemów funkcjonalnych i technicznych związanych z kształtowania detalu architektonicznego struktur przestrzennych.

Podstawy budownictwa_I st._1rok_S
Temat:
Modernizacja i przebudowa istniejacego lokalu miszkalnego w budynku mieszkalnym wielorodzinnym. Zastosowanie konstrukcji stalowych cienkoprzekrojowych w ksztaltowaniu nowych wielofunkcyjnych wewnetrznych przegrod.

Patrycja Krzanowska
Dagmara Jedrychowska, Aleksandra Kotyła, Aleksandra Gierszewska
Ewelina Biskup, Ewa Polak, Magdalena Swidnicka

Paulina Bednarz, Alicja Majos

Konstrukcje budowlane_I st._2rok_S
Temat:
Wielofunkcyjna struktura przestrzenna w pomieszczeniu przeznaczonym na  galerie wystawienniczą, oraz pracownie z aneksem mieszkalnym. Kostrukcja drewniana.

Magdalena Jankowska
Daniel Wojsz
Aleksandra Gryglak

Temat:
Schody wewnętrzne ogólnodostępne wraz ze strukturą przekrycia hali wystawienniczej.
Konstrukcja stalowa.

Dagmara Jarzyńska, Anna Kurdziel, Anita Nowak
Magdalena Kędzior, Urszula Kraszewska, Kacper Góra
Sylwia Tokarz, Aleksandra Madej, Konrad Porębski
Emilia Lembicz, Magdalena Swidnicka, Daria Wyrębska
Karolina Wasiluk, Dominika Suchy, Liliana Alrae

Budownictwo_I st._3rok_S

Temat: Adaptacja istniejącego lokalu usługowego na cele przestrzeni biurowej w modelu open space.
Daniel Wojsz

Temat: Adaptacja istniejącego lokalu usługowego na cele przestrzeni biurowej typu co-working.
Karyna Milchina
Patrycja Krzanowska

Temat: Przestrzeń studialna - adaptacja pomieszczeń w modernizowanym budynku uczelni wyższej na sale umożliwiającą indywidualna prace projektową, konsultacje i nieformalne spotkania studentów.

Barbara Bachta, Julia Bugajska, Natalia Jakubowska
Aleksandra Bosak, Magdalena Filus