WAW Styczeń / Marzec /Listopad

PRZESTRZEŃ KREOWANA DAWIDA KRÓLICKIEGO


Wystawa indywidualna pt. „PRZESTRZEŃ KREOWANA” Dawida Królickiego w Galerii inAW na Wydziale Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie


“Dla rzeźbiarza przestrzeń jest bardzo ważna. Działania rzeźbiarskie są działaniami przestrzennymi, można by powiedzieć, że jesteśmy rzeźbiarzami nie tylko materii ale również przestrzeni.
W mojej twórczości zajmuje się nie tylko rzeźbą ale również rysunkiem. Jego iluzyjny charakter wypowiedzi pozwala mi jako artyście na eksperymenty z różną formą ekspresji. Zależy mi na klarownej jasnej wypowiedzi, przestrzeni, czystości i delikatności form.
Jak powiedział to mój Profesor dyplomujący Bogusz Salwiński:
“Dla mnie rzeźbiarza rysunek jest metodą odnajdywania, eksperymentowania i zdobywania przestrzeni” Rysunek uważam za coś lezącego u podstaw sztuki, to właśnie za jego pomocą ludzie zaczęli przedstawiać otaczający ich świat i się z nim utożsamiać a przykłady zostawione po naszych jaskiniowych przodkach są na to dowodem.

Na wystawie zaprezentowany został efekt kilkuletniego poznawania, zdobywania i kreowania owego zjawiska przestrzennego. Ekspozycja dzieli się na trzy części:
Pierwszą z nich są liczne próby zmagania się z budową, architekturą przestrzeni cielesnych. Poprzez ich wrażeniowość i niedopowiedzenia chcę otworzyć drogę sugestii wprowadzając element niejasności.
Druga to walka ze sferą emocjonalną, ekspresja, próba znalezienia balansu w chaosie niezidentyfikowanych form. Trzecia część to rozgrywka między płaszczyzną kartki a próbą przedstawienia przestrzeni za pomocą języka geometrii.”

Dawid Królicki
  ㅁ PROJEKTOWANIE ARCHITEKTURY WNĘTRZ  PROJEKTOWANIE MEBLI  PROJEKTOWANIE EKSPOZYCJI I SCENOGRAFII PRZESTRZENI PUBLICZNYCH  SZTUKA PROJEKTOWANIA   SZTUKI PIĘKNE   NOWE MEDIA   PROJEKTOWANIE TKANINY I UBIORU   LABORATORIA  WARSZTATY
  ㅁ PROJEKTOWANIE ARCHITEKTURY WNĘTRZ  PROJEKTOWANIE MEBLI  PROJEKTOWANIE EKSPOZYCJI I SCENOGRAFII PRZESTRZENI PUBLICZNYCH  SZTUKA PROJEKTOWANIA   SZTUKI PIĘKNE   NOWE MEDIA   PROJEKTOWANIE TKANINY I UBIORU   LABORATORIA  WARSZTATY
Wydział Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki, ul. Syrokomli 21 30-102 Kraków

︎︎︎ARCHITEKTURA@ASP.KRAKOW.PL Wydział Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie kształci w różnych dziedzinach projektowych, takich jak: projektowanie architektury wnętrz, projektowanie mebli i elementów wyposażenia wnętrz, design, projektowanie przestrzeni ekspozycyjnych, scenografia oraz intermedia.
Wydział Architektury Wnętrz  ASP Kraków 2022