Wydział Architektury Wnętrz ASP w Krakowie

ㅁ Projektowanie Wnętrz  ㅠ Projektowanie Mebli
ㅌ Projektowanie  Ekspozycji  ㅜ Sztuka Projektowania
ㅗ Sztuki Piękne  ㅛ  Nowe Media ㄷ Projektowanie Ubioru
ㄴ Laboratoria  ㄱ Warsztaty

Wydział Architektury Wnętrz ASP im. Jana Matejki w Krakowie

2009

PRZYSTAŃ NA STOPNIU WODNYM KRAKÓW-DĄBIEUczestnicy: ASP WAW, PK WA
Tematy:
1. Yacht Marina 2009
2. Projekt wnętrza jachtu „Seminarium 32”

Nowa przestrzeń—marina na stopniu wodnym Dąbie.
W warsztatach zorganizowanych 26 i 27 listopada na Wydziale Architektury Wnętrz krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych uczestniczyła — obok studentów tego wydziału i uczniów z klasy dyplomowej w pracowni Reklamy Wizualnej Liceum Plastycznego w Krakowie — grupa studentów III roku Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej. Tematem spotkania był projekt przystani na stopniu wodnym Kraków-Dąbie oraz projekt wnętrza jachtu.

W zespołach i samodzielnie uczestnicy warsztatów zaprezentowali jedenaście niezwykle zróżnicowanych — poczynając od bardzo wyważonych koncepcji, prawie realizacyjnych, aż po futurystyczne wizje — prac projektowych. Młodzi projektanci mierzyli się z zadaniem pod okiem prodziekana Wydziału Architektury Wnętrz ASP dr hab. Beaty Gibały-Kapeckiej, dr inż. arch. Tomasza Kapeckiego z PK oraz specjalnie zaproszonego na warsztaty gościa — mgr inż. arch. Leszka Gonciarza, który na co dzień zajmuje się projektowaniem jachtów. Nietypowo, jak na formułę warsztatów, przyznano uczestnikom wyróżnienia. Otrzymali je: Malwina Kusak, Maciej Szczodry i Weronika Tomasik (PK) za całościową koncepcję zagospodarowania krakowskiej mariny, Katarzyna Fic (ASP) za projekt wnętrza jachtu, Tomasz Janus (PK) za wprowadzenie ładu przestrzennego minimalnymi środkami wyrazu, Paweł Kutwin (ASP) za projekt wnętrza jachtu, opracowany tak, że można go wprowadzić do produkcji, Joanna Jakubas (PK) i Anna Żytkowicz (PK) za funkcjonalizm dynamicznych i odważnych form architektonicznych, Wojciech Wnuk (ASP) i Grzegorz Lewandowski (ASP) za futurystyczną formę jachtu. Nagrodzonym gratulujemy!


Wydział Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych imienia Jana Matejki w Krakowie jest państwową uczelnią wyższą, kształcącą w różnych dziedzinach projektowych, takich jak: projektowanie architektury wnętrz, projektowanie mebli i elementów wyposażenia wnętrz, design, projektowanie przestrzeni ekspozycyjnych, scenografia oraz intermedia.  
® 2020 Piotrek SrebroMark
 #interior  #design  #intuicja  #informacja  #inspiracja  #intermedia  #online  #technika  #inżynieria  #marketing  #signin  #badania  #odmiana  #internet  #implementacja  #indeks  #login  #instalacja  #projektowanie  #incepcja  #rozwiązania  #business  #definicja  #inteligentne  #joinus!