Wydział Architektury Wnętrz ASP w Krakowie

ㅁ Projektowanie Wnętrz  ㅠ Projektowanie Mebli
ㅌ Projektowanie  Ekspozycji  ㅜ Sztuka Projektowania
ㅗ Sztuki Piękne  ㅛ  Nowe Media ㄷ Projektowanie Ubioru
ㄴ Laboratoria  ㄱ Warsztaty

Wydział Architektury Wnętrz ASP im. Jana Matejki w Krakowie

29.01.2020

Z ogromnym żalem informujemy, że dnia 26.01.2020 r. zmarł Profesor Stanisław Kluczykowski (ur. w 1937 roku w Strzelnie). Utalentowany grafik, rysownik i rzeźbiarz.

W latach 1957-1963 studiował na Wydziale Grafiki w ASP w Krakowie. Dyplom obronił w pracowni prof. Mieczysława Wejmana w 1963 roku. Kontynuował działalność na macierzystej uczelni jako pracownik naukowy- dydaktyk na Wydziale Architektury Wnętrz w latach 1981–2017. Pod jego czujnym okiem dojrzewały kolejne pokolenia studentów rozwijając swoje talenty. Był członkiem Zarządu Okręgu Krakowskiego ZPAP, brał udział w licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą. Otrzymał m.in.: wyróżnienie i III nagrodę w konkursie na najlepszą grafikę miesiąca w Krakowie (1968, 1971), I nagrodę w konkursie na plakat Arkady w Krakowie (1970). W swojej twórczości nawiązywał do tradycji grafiki prasowej, zarówno w sferze formalnej, jak i treściowej.
Odszedł wspaniały człowiek, szlachetny, dobry i wyjątkowy pedagog, przyjaciel i artysta. Pozostanie w naszych sercach na zawsze.Wydział Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych imienia Jana Matejki w Krakowie jest państwową uczelnią wyższą, kształcącą w różnych dziedzinach projektowych, takich jak: projektowanie architektury wnętrz, projektowanie mebli i elementów wyposażenia wnętrz, design, projektowanie przestrzeni ekspozycyjnych, scenografia oraz intermedia.  
® 2020 Piotrek SrebroMark
 #interior  #design  #intuicja  #informacja  #inspiracja  #intermedia  #online  #technika  #inżynieria  #marketing  #signin  #badania  #odmiana  #internet  #implementacja  #indeks  #login  #instalacja  #projektowanie  #incepcja  #rozwiązania  #business  #definicja  #inteligentne  #joinus!