dr inż. arch. Witold Gawłowski st. wykładowca


PROJEKTOWANIE ARCHITEKTONICZNE

Absolwent Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej. Już podczas studiów odbył staże w renomowanych biurach projektowych w Nowym Jorku: biurze architektonicznym Wallace K. Harrisona i biurze projektowania wnętrz Elizabeth Lipton (ASID). Po dyplomie, w latach 1981-91 pracował na stanowisku najpierw asystenta, a potem starszego asystenta w Instytucie Projektowania Architektonicznego Wydziału Architektury.
Od 1989 roku wspólnik i współtwórca autorskiej pracowni architektonicznej Studio Archi 5, którą prowadzi do dziś. Posiada liczne uprawnienia wykonawcze, uprawnienia do wykonywania projektów przy zabytkach nieruchomych w specjalności architektonicznej, uprawnienia budowlane do projektowania bez ograniczeń w specjalności architektonicznej.

W 2006 roku rozpoczyna pracę dydaktyczną na Wydziale Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, prowadząc przedmiot Projektowanie Architektoniczne w Katedrze Nauki i Sztuki Projektowania.
Architekt, członek SARP i MPOIA, twórca, w swoim dorobku posiada kilkadziesiąt zrealizowanych projektów architektonicznych, a także 26 nagród i wyróżnień w prestiżowych architektonicznych konkursach zarówno krajowych jak i międzynarodowych. Uczestniczył w wielu wystawach w Polsce i za granicą. Pełni także funkcję sędziego konkursowego SARP. 

Za swoje osiągnięcia projektowo-dydaktyczne otrzymał m.in. nagrody. 
  • 1989 Nagroda Artystyczna Młodych im. Stanisława Wyspiańskiego
  • 2000 Nagroda Mister Krakowa 2000 - Centrum Biurowe Euromarket  
  • 2009 Tytuł krakowskiego Architekta Roku 2008 nadany przez Radę Miasta Krakowa, SARP i MPOIA w kategorii Budynek Użyteczności Publicznej za obiekt: Most Kotlarski przez Wisłę w Krakowie
  • 2018 Medal Komisji Edukacji Narodowej
  ㅁ PROJEKTOWANIE ARCHITEKTURY WNĘTRZ  PROJEKTOWANIE MEBLI  PROJEKTOWANIE EKSPOZYCJI I SCENOGRAFII PRZESTRZENI PUBLICZNYCH  SZTUKA PROJEKTOWANIA   SZTUKI PIĘKNE   NOWE MEDIA   PROJEKTOWANIE TKANINY I UBIORU   LABORATORIA  WARSZTATY
  ㅁ PROJEKTOWANIE ARCHITEKTURY WNĘTRZ  PROJEKTOWANIE MEBLI  PROJEKTOWANIE EKSPOZYCJI I SCENOGRAFII PRZESTRZENI PUBLICZNYCH  SZTUKA PROJEKTOWANIA   SZTUKI PIĘKNE   NOWE MEDIA   PROJEKTOWANIE TKANINY I UBIORU   LABORATORIA  WARSZTATY
Wydział Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki, ul. Syrokomli 21 30-102 Kraków

︎︎︎ARCHITEKTURA@ASP.KRAKOW.PL Wydział Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie kształci w różnych dziedzinach projektowych, takich jak: projektowanie architektury wnętrz, projektowanie mebli i elementów wyposażenia wnętrz, design, projektowanie przestrzeni ekspozycyjnych, scenografia oraz intermedia.
Wydział Architektury Wnętrz  ASP Kraków 2022