mgr Napoleon Bryl


TECHNIKI PREZENTACYJNE


Z wykształcenia fotograf, absolwent WSSP. Z zainteresowania grafik, projektant i specjalista IT.
Po dyplomie rozpoczął pracę na łódzkiej ASP, gdzie uczył technik fotograficznych i podstaw animacji. Od 2011 r. związany z Wydziałem Intermediów Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie, gdzie prowadzi zajęcia z montażu filmowego i technik multimedialnych. Od 2021 r. pracuje na stanowisku asystenta w Katedrze Projektowania Przestrzeni Ekspozycyjnych i Multimedialnych na Wydziale Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie.
Certyfikowany trener m.in. Apple Final Cut Pro X, Blackmagicdesign DaVinci Resolve.
Współpracuje także z Apple Polska w zakresie wykorzystania nowoczesnych technologii w nauczaniu i muzealnictwie, szczególnie w edukacji prowadzonej przez instytucje kultury. Regularnie prowadzi specjalistyczne szkolenia z fotografii, montażu filmowego, DTP oraz administrowania systemami IT ze szczególnym uwzględnieniem branży kreatywnych i szkolnictwa.
Zajmuje się głównie fotografią, videoartem, projektowaniem graficznym. Wspomaga i konsultuje projekty scenograficzne, instalacje w zakresie multimediów, oświetlenia itp.


Wybrane wystawy i wydarzenia:

·        Młoda akademia. Jubileuszowa wystawa na 200-lecie Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie – Instalacja video, Kraków 2018.

·        Akcja Rotacja. – instalacja multimedialna. Współprodukcja wydarzenia, Kraków 2018.

·        Eko-techno-Artmobil.Powidok II – instalacja video. Kraków 2017.

·        Wzgórze Krzemowe. Thru – instalacja video, Kraków 2017.

·        Galeria Opcja. Influx – instalacja. Maria Olbrychtowicz, Napoleon Bryl. Kraków 2017.

·        Galeria Opcja. F-16 – performance. Maria Olbrychtowicz, Napoleon Bryl. Kraków 2017.


  ㅁ PROJEKTOWANIE ARCHITEKTURY WNĘTRZ  PROJEKTOWANIE MEBLI  PROJEKTOWANIE EKSPOZYCJI I SCENOGRAFII PRZESTRZENI PUBLICZNYCH  SZTUKA PROJEKTOWANIA   SZTUKI PIĘKNE   NOWE MEDIA   PROJEKTOWANIE TKANINY I UBIORU   LABORATORIA  WARSZTATY
  ㅁ PROJEKTOWANIE ARCHITEKTURY WNĘTRZ  PROJEKTOWANIE MEBLI  PROJEKTOWANIE EKSPOZYCJI I SCENOGRAFII PRZESTRZENI PUBLICZNYCH  SZTUKA PROJEKTOWANIA   SZTUKI PIĘKNE   NOWE MEDIA   PROJEKTOWANIE TKANINY I UBIORU   LABORATORIA  WARSZTATY
Wydział Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki, ul. Syrokomli 21 30-102 Kraków

︎︎︎ARCHITEKTURA@ASP.KRAKOW.PL Wydział Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie kształci w różnych dziedzinach projektowych, takich jak: projektowanie architektury wnętrz, projektowanie mebli i elementów wyposażenia wnętrz, design, projektowanie przestrzeni ekspozycyjnych, scenografia oraz intermedia.
Wydział Architektury Wnętrz  ASP Kraków 2022