I PRACOWNIA PROJEKTOWANIA MEBLI I ELEMENTÓW WYPOSAŻENIA WNĘTRZ

Zadania realizowane w pracowni polegają na kształtowaniu formy w oparciu o przyjętą funkcję, określoną technologię i adekwatnie dobrane rozwiązania konstrukcyjne. Proces twórczy podzielono na: fazę badawczą (określenie problemów projektowych oraz analiza istniejących rozwiązań), fazę projektową (szkice, modele wirtualne, modele redukcyjne i w skali naturalnej) oraz fazę realizacyjną (prototypowanie w oparciu o wydziałowe laboratorium modeli i wykonawców zewnętrznych). Integralną część każdego ćwiczenia stanowi zapis techniczny i prezentacja graficzna projektu.

Pracownia realizauje wybrane zadania we współpracy z uczelniami, instytucjami oraz firmami i przedsiębiorstwami. Celem realizowanego programu jest wszechstronne przygotowanie studentów do kreatywnego projektowania mebli i obiektów unikatowych i produkowanych wielkoseryjnie oraz współpracy z klientami indywidualnymi, rzemieślnikami i z przemysłem.

prof. Roman Kurzawski
dr hab. Łukasz Sarnat

Julia Lachowska
Re-CHAIR